Najskuteczniejsze metody wybielania zębów

Większość osób marzy o posiadaniu śnieżnobiałego uśmiechu, gdyż podnosi on pewność siebie w sytuacjach zawodowych oraz towarzyskich. Niestety regularne picie kawy, herbaty i wina, a także palenie papierosów powoduje powstawanie na szkliwie brzydkich przebarwień. Warto wówczas wybrać się do gabinetu stomatologicznego w celu ich usunięcia. Jeśli interesuje nas profesjonalne wybielanie zębów Poznań to miasto, gdzie działa kilku wyjątkowo doświadczonych w tym zakresie dentystów. Metoda nakładkowa i laserowa

Większość osób marzy o posiadaniu śnieżnobiałego uśmiechu, gdyż podnosi on pewność siebie w sytuacjach zawodowych oraz towarzyskich. Niestety regularne picie kawy, herbaty i wina, a także palenie papierosów powoduje powstawanie na szkliwie brzydkich przebarwień. Warto wówczas wybrać się do gabinetu stomatologicznego w celu ich usunięcia. Jeśli interesuje nas profesjonalne wybielanie zębów Poznań to miasto, gdzie działa kilku wyjątkowo doświadczonych w tym zakresie dentystów.

Metoda nakładkowa i laserowa

Pierwszym sposobem na skuteczne wybielenie szkliwa jest skorzystanie z nakładek przygotowanych przez stomatologa. Rozprowadza się na ich wewnętrznej powierzchni specjalny żel, a następnie nakłada na zęby. Pożądane jest noszenie przez maksymalnie 4 godziny dziennie (wystarczą 3-4 tygodnie). Trzeba koniecznie pamiętać o tym, aby po każdorazowym zdjęciu omawianych elementów bardzo dokładnie umyć zęby pastą bogatą we fluor. Wyraźnie przyspieszy to proces wybielania. Metoda nakładkowa zalecana jest głównie w przypadku niezbyt dużych przebarwień, a rezultaty jej stosowania utrzymują się zazwyczaj przez okres około dwóch lat. Ogólny koszt mieści się w granicach 600-800 zł (w zależności od gabinetu). Godne polecenia jest ponadto wybielanie laserowe, cenione przede wszystkim za znakomitą skuteczność. Pozwala zniwelować poziom szarości nawet ośmiokrotnie – i to zaledwie w czasie kilkudziesięciu minut, bo tyle trwa standardowy zabieg. Zapłacimy za niego minimum 2000 zł. Przed udaniem się do dentysty wymagane jest jednak wyleczenie wszelkich ubytków i wyeliminowanie kamienia. Kluczowe przeciwwskazania to zaawansowana choroba dziąseł, ciąża oraz nadmiernie odsłonięte szyjki zębowe. Jeśli interesuje tego typu wybielanie zębów Poznań – dentystabiczyskomurawa.pl jest jednym z miast, w których bez problemu znajdziemy doświadczonego stomatologa.

Licówki to kolejne sensowne rozwiązanie


Alternatywą dla wybielania nakładkowego i laserowego jest zastosowanie licówek maskujących, czyli cieniutkich płatków wykonanych najczęściej z porcelany. Montuje się je bezpośrednio na zewnętrznej powierzchni zębów. Nie tylko efektywnie zakrywają przebarwienia, ale też korygują krzywiznę i asymetrię. Koszt pojedynczej licówki wynosi od 700 do 1500 złotych. Osoby pragnące wybielić uzębienie w warunkach domowych mogą natomiast sięgnąć po specjalne paski żelowe dostępne w drogeriach i aptekach, ewentualnie pasty z węglem aktywnym. Należy jednak podkreślić, że żaden z tych produktów nie gwarantuje w pełni satysfakcjonującego efektu ani bezpieczeństwa.