Wybielanie zębów – dlaczego warto i kto powinien się zdecydować?

Stomatologia estetyczna rozwija się z każdym kolejnym miesiącem. W związku z tym zainteresowanie usługami z tej dziedziny stoi na bardzo wysokim poziomie. Wielu pacjentów decyduje się na profesjonalne wybielanie zębów u specjalisty z branży medycznej (głównie u doświadczonych lekarzy stomatologów) po to, aby poczuć się lepiej we własnym ciele i zapewnić sobie atrakcyjniejszy wygląd. Najważniejsze jest to, aby przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadził kompleksowy wywiad

Stomatologia estetyczna rozwija się z każdym kolejnym miesiącem. W związku z tym zainteresowanie usługami z tej dziedziny stoi na bardzo wysokim poziomie. Wielu pacjentów decyduje się na profesjonalne wybielanie zębów u specjalisty z branży medycznej (głównie u doświadczonych lekarzy stomatologów) po to, aby poczuć się lepiej we własnym ciele i zapewnić sobie atrakcyjniejszy wygląd. Najważniejsze jest to, aby przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadził kompleksowy wywiad medyczny.

Wybielanie zębów – kiedy warto się na to zdecydować?

Wybielanie zębów Poznań zainteresuje wszystkie te osoby, które nie są do końca zadowolone z koloru swoich zębów. Śnieżnobiałe zęby skutkują tym, iż pacjenci nabierają pewności siebie, a do tego chętniej nawiązują kontakty międzyludzkie (towarzyskie) i wychodzą z domu (np. na imprezy klubowe lub firmowe). Oczywiście nie każda osoba może się na to zdecydować, ponieważ podczas przeprowadzanego wywiadu medycznego mogą wyniknąć pewne okoliczności, które wskazują na to, iż usługa powinna być odłożona w czasie. Chodzi m.in. o ciążę, próchnicę zębów, paradontozę, nadwrażliwość zębów, choroby przyzębia, alergię na środki wybielające, odsłonięte korzenie zębowe i stany zapalne jamy ustnej. Wykwalifikowany dentysta poinformuje o wszystkim pacjentów i gdy tylko będzie to możliwe, przystąpi do wykonania zabiegu. Na wybielanie zębów Poznań warto zdecydować się m.in. wtedy, gdy:

Stomatologia estetyczna rozwija się z każdym kolejnym miesiącem

  • na zębach pojawią się liczne i nieestetyczne przebarwienia,
  • na co dzień spożywa się bardzo duże ilości kawy, czerwonego wina, herbaty lub soków,
  • pacjent musi zadbać o swój nienaganny wizerunek, ponieważ jest „chodzącą” wizytówką firmy i ma stały kontakt z kontrahentami/klientami.

Przebarwienia pojawiające się na zębach mają zróżnicowane podłoże. Mogą to być np. choroby genetyczne, zaburzenia hormonalne, tytoń czy też schorzenia trzustki i rozmaite czynniki dietetyczne.

Wybielanie zębów – jak to wygląda w praktyce? Co trzeba wiedzieć?

Wybielanie zębów Poznań wcale nie jest zbyt skomplikowanym zabiegiem, ale za każdym razem powinno być wykonywane w specjalistycznym gabinecie dentystycznym. Lekarz stomatolog przeprowadzi niezbędny wywiad medyczny i oceni, czy zabieg jest możliwy do wykonania i nie zaszkodzi ludzkiemu zdrowiu. Czasami przed rozpoczęciem zabiegu dentysta zaleca pacjentowi:

    • skaling,
    • piaskowanie.

Dzięki takim usługom można skutecznie usunąć nadmiar osadu nazębnego i kamienia. Aktualnie do wyboru jest kilka różnych technik wybielania zębów, a ostateczną decyzję w tym zakresie podejmuje wykwalifikowany specjalista. Chodzi m.in. o stosowanie żelu wybielającego (do jego aktywacji dochodzi na skutek wykorzystania zimnego światła emitowanego przez zaawansowaną technologicznie lampę), nałożenie na powierzchnię zębów aktywnej pianki (naświetlając ją dodatkowo nowoczesną lampą stomatologiczną) oraz stosowanie nakładek na zęby (powstających poprzez pobranie wycisków). Efekt wybielania zębów może się utrzymać nawet przez 3 lata, ale zależy to oczywiście od wybranej metody i czynności pielęgnacyjnych, które są realizowane przez poszczególnych pacjentów. W niektórych przypadkach po wykonaniu usługi odnotowuje się nadwrażliwość zębiny lub niewielkie podrażnienie dziąseł. Takie dolegliwości powinny jednak ustąpić po kilku dniach od wykonania zabiegu. Wybielanie zębów Poznań może być powtarzane, lecz należy to skonsultować z doświadczonym lekarzem stomatologiem, tak aby nie doprowadzić do żadnych przykrych następstw. Dzięki temu omawiany zabieg będzie bezpieczny.