Czym zajmuje się protetyka?

Leczeniem braków w uzębieniu zajmuje się protetyka Poznań oferuje pod tym względem spore możliwości. Warto dodać, że ta dziedzina stomatologii systematycznie wprowadza nowe rozwiązania i cały czas się rozwija. To właśnie dzięki protetyce osoby, które straciły zęby mogą na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem. Czym jest protetyka? Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych klinik stomatologicznych, które wiele lat działają na rynku i cieszą się

Leczeniem braków w uzębieniu zajmuje się protetyka Poznań oferuje pod tym względem spore możliwości. Warto dodać, że ta dziedzina stomatologii systematycznie wprowadza nowe rozwiązania i cały czas się rozwija. To właśnie dzięki protetyce osoby, które straciły zęby mogą na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem.

Czym jest protetyka?

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych klinik stomatologicznych, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego nawet najbardziej wymagający pacjenci powinni być zadowoleni. Najważniejsze jest oczywiście indywidualne podejście do pacjenta. Protetyka pozwala nie tylko odbudować uzębienie, ale również przywraca naturalne funkcje żucia. Należy pamiętać, że ubytki w uzębieniu skutkują poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Ma to bezpośredni wpływ na wygląd twarzy oraz kształtowanie się zgryzu. Osoby, które straciły naturalne uzębienie powinny jak najszybciej zdecydować się na leczenie. Pierwszym krokiem jest konsultacja protetyczna, na którą można się zgłosić samemu lub też twój stomatolog może cię na nią skierować. W czasie konsultacji specjalista ustali indywidualny plan leczenia dopasowany do twojego problemu. Czasami może być koniecznie wykonanie dodatkowych badań. Chodzi przede wszystkim o to, żeby maksymalnie wykluczyć możliwość powikłań. Gdy patrzysz w lustro i twój własny uśmiech ci się nie podoba to jest znak, żeby udać się do protetyka.

Leczenie braków w uzębieniu

Braki w uzębieniu prezentują się nie tylko źle pod względem estetycznym, ale dodatkowo zaburzają prawidłowe funkcje narządu żucia. Higiena jamy ustnej również jest utrudniona, ponieważ resztki pokarmu gromadzą się w miejscu straconego zęba. Mogą się też pojawić nowe zmarszczki, ponieważ zaburzona jest wtedy symetria uśmiechu. Następstwem braków w uzębieniu są także bóle głowy oraz zaburzenie symetrii twarzy. Podczas uprawiania sportu może czasami dojść do ukruszenia kawałka zęba. Szanse na uratowanie zęba są większe, jeżeli leczenie zostanie przeprowadzone szybko. W stosunku do każdego pacjenta jest ustalany indywidualny plan leczenia protetycznego. Warto mieć na uwadze, że dostępne są różne rodzaje uzupełnień protetycznych. Wyróżniamy uzupełnienia ruchome oraz stałe. W przypadku uzupełnień ruchomych pacjent nie musi się martwić o stabilizację protezy i może swobodnie jeść. Trzeba się jednak poważnie zastanowić, ponieważ może się okazać, że uzupełnienie stałe będzie lepszym rozwiązaniem. Na podstawie wycisków wykonywane jest odwzorowanie stanu zębów pacjenta.