Wszystko na temat leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe Poznań (z którego ofertą zapoznasz się tutaj: http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/leczenie-endodontyczne-pod-mikroskopem/) to postępowanie stomatologiczne, które w wielu sytuacjach jest tak zwanym leczeniem ostatniej szansy. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru gabinetu stomatologicznego, aby rozpocząć współpracę z najlepszym stomatologiem, który zna się na leczeniu endodontycznym. Leczenie kanałowe Poznań Leczenie kanałowe Poznań to jedna z najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych. Niestety nie każdy lekarz się w niej

Leczenie kanałowe Poznań (z którego ofertą zapoznasz się tutaj: http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/leczenie-endodontyczne-pod-mikroskopem/) to postępowanie stomatologiczne, które w wielu sytuacjach jest tak zwanym leczeniem ostatniej szansy. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru gabinetu stomatologicznego, aby rozpocząć współpracę z najlepszym stomatologiem, który zna się na leczeniu endodontycznym.

Leczenie kanałowe Poznań

Leczenie kanałowe Poznań to jedna z najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych

Leczenie kanałowe Poznań to jedna z najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych. Niestety nie każdy lekarz się w niej specjalizuje, dlatego warto wcześniej poczytać opinie na temat konkretnego stomatologa i dowiedzieć się, czy leczenie kanałowe jest w jego ofercie. Gabinet stomatologiczny, do którego się udajemy, powinien być prawidłowo wyposażony. Obecnie standardem jest leczenie kanałowe pod mikroskopem (więcej). Pozwala to na bardzo dużą dokładność oraz precyzję w czasie leczenia, która potrzebna jest między innymi na etapie oczyszczania kanałów zęba, a następnie ich wypełniania za pomocą materiałów dentystycznych. Na tym etapie ważne jest również to, aby nie doszło do przebicia, czyli inaczej perforacji kanału. Jeśli lekarz wykonuje leczenie w dużym powiększeniu pod mikroskopem, szansa na dokładne przeprowadzenie leczenia jest znacznie większa.

Ceny leczenia kanałowego


Ze względu na to, że leczenie kanałowe jest mocno skomplikowane, ceny tej procedury również są wyższe. Trzeba nastawić się na wydatek grubo ponad 1000 zł, a w szczególności wtedy, gdy wybiera się leczenie kanałowe pod mikroskopem. Jednocześnie tego typu leczenie pozwala na uratowanie zęba, w którym doszło do bardzo poważnego stanu zapalnego. Niestety koszty usunięcia zęba oraz uzupełnienia luki w łuku zębowym z reguły są jeszcze wyższe, dlatego leczenie kanałowe jest naprawdę opłacalne. Ceny leczenia kanałowego zależą między innymi od tego, ile kanałów, czyli korzeni ma ząb. Najtrudniejsze, a zarazem najdroższe w leczeniu są zęby trzonowe, które mają czasami nawet 5 kanałów.

Rokowania po leczeniu kanałowym

Rokowania po leczeniu kanałowym zęba są różne. W niektórych przypadkach niestety zęba nie udaje się uratować i nie pozostaje nic innego, jakiego usunięcie. Ze względu na to, że stomatologia mocno się rozwija, niejednokrotnie dochodzi jednak do sytuacji, gdy nawet ząb kwalifikowany już do usunięcia przez jednego z lekarzy, zostaje leczony przez innego, który ma większe doświadczenie oraz dysponuje odpowiednim sprzętem. Dlatego zawsze warto konsultować się z różnymi specjalistami, aby znaleźć fachowca, który podejmie się leczenia kanałowego i przeprowadzi je w prawidłowy sposób.