Leczenie zębów pod mikroskopem

Leczenie zębów pod mikroskopem Poznań to nowoczesne leczenie endodontyczne, dzięki któremu można uratować nawet zęby mocno zniszczone przez próchnicę. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, na czym polega leczenie zębów pod mikroskopem oraz ile kosztuje. Czym jest leczenie zębów pod mikroskopem Poznań? Leczenie kanałowe to jedna z najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych. Nie da się ukryć, że tylko bardzo wytrawni lekarze stomatolodzy podejmują się leczenia

Leczenie zębów pod mikroskopem Poznań to nowoczesne leczenie endodontyczne, dzięki któremu można uratować nawet zęby mocno zniszczone przez próchnicę. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, na czym polega leczenie zębów pod mikroskopem oraz ile kosztuje.

Czym jest leczenie zębów pod mikroskopem Poznań?

Leczenie kanałowe to jedna z najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych. Nie da się ukryć, że tylko bardzo wytrawni lekarze stomatolodzy podejmują się leczenia kanałowego, a w których klinikach specjalizują się w tym dosłownie dwie lub trzy osoby. Warto wiedzieć, że to właśnie leczenie zębów pod mikroskopem daje najlepsze rezultaty i jest rekomendowanym sposobem postępowania. Dlaczego? Ponieważ zapewnia ogromną precyzję. Bez mikroskopu nie udaje się zobaczyć wnętrza zęba w tak dużym powiększeniu, przez co podczas oczyszczania kanałów zębowych oraz wypełnienia ich za pomocą lekarstwa może dojść do wielu pomyłek. Często łączy się to ze stanem zapalnym, który rozwija się nawet przez lata i nie daje żadnych objawów. W ostateczności może doprowadzić do konieczności usunięcia zęba.

Jak przebiega leczenie zębów pod mikroskopem?

Zanim lekarz zdecyduje, czy w przypadku konkretnego pacjenta może być przeprowadzone leczenie zębów pod mikroskopem, musi postawić prawidłową diagnozę. Służy do tego zdjęcie rtg zębów, a także bardzo często wyniki badania tomografem komputerowym. To właśnie dzięki temu lekarz może zobaczyć stan korzeni zęba oraz kości, w której ząb jest umocowany. Jeżeli rokowania są dobre, lekarz podejmuje leczenie kanałowe. Pierwszy etap to znieczulenie, tak żeby pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie. Następnie lekarz musi otworzyć ząb, odbudować go przy użyciu materiałów kompozytowych, a następnie oczyścić z próchnicy. Tak przygotowany ząb jest leczony pod mikroskopem. Oznacza to, że lekarz w bardzo dużym powiększeniu obserwuje kanały zęba, oczyszczając je z miazgi. Następnie musi szczelnie je wypełnić, tak by w środku nie doszło do rozwinięcia bakterii beztlenowych. Wtedy cały proces leczenia zębów pójdzie na marne.

Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym

Gdy lekarz prawidłowo wypełni kanały zęba, może przystąpić do odbudowy. Czasami ząb musi być wyłączony z użycia nawet na kilka miesięcy, tak by doszło do regeneracji i odbudowy tkanek. Później można umówić się na założenie korony zębowej, dzięki czemu ząb wygląda jak naturalny. Leczenie zębów pod mikroskopem Poznań to skomplikowana procedura, która często kosztuje nawet około 2000 zł, ale pozwala uratować nawet mocno zniszczony przez próchnicę ząb.