Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Inwestycja w zdrowie i urodę jamy ustnej zawsze się opłaca. Jeżeli regularnie odwiedza się gabinet stomatologiczny, można uniknąć bardzo kosztownych wydatków, na przykład leczenia kanałowego pod mikroskopem. Na czym ono polega i kiedy jest rekomendowane? Poniżej więcej na ten temat. Poznań stomatolog mikroskop Leczenie kanałowe nazywane jest leczeniem ostatniej szansy. Jest rekomendowane wtedy, gdy dojdzie do bardzo poważnego uszkodzenia miazgi zęba i potrzebne jest oczyszczenie

Inwestycja w zdrowie i urodę jamy ustnej zawsze się opłaca. Jeżeli regularnie odwiedza się gabinet stomatologiczny, można uniknąć bardzo kosztownych wydatków, na przykład leczenia kanałowego pod mikroskopem. Na czym ono polega i kiedy jest rekomendowane? Poniżej więcej na ten temat.

Poznań stomatolog mikroskop

Leczenie kanałowe nazywane jest leczeniem ostatniej szansy. Jest rekomendowane wtedy, gdy dojdzie do bardzo poważnego uszkodzenia miazgi zęba i potrzebne jest oczyszczenie kanałów, czyli korzeni. To jedyny sposób, aby ząb uratować, by mógł dłużej służyć. Jego wyrwanie niestety spowoduje destabilizację zgryzu. Gdzie warto skorzystać z leczenia kanałowego? Tylko tam, gdzie jest ono prowadzone pod mikroskopem, ponieważ obecnie jest to najnowocześniejszy i rekomendowany sposób leczenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W czasie Poznań stomatolog mikroskop musi bardzo dokładnie oczyścić kanały zęba, a następnie wypełnić je szczelnie i precyzyjnie, tak by wewnątrz nie doszło do rozwinięcia się bakterii beztlenowych. Takie skomplikowane działania mogą być wykonane tylko w bardzo dużym powiększeniu, co zapewnia mikroskop stomatologiczny. Leczenie pod mikroskopem daje lekarzowi większą kontrolę nad całym procesem leczenia, przeciwdziałając między innymi takim poważnym komplikacjom, jak zatrzymanie czy złamanie narządach stomatologicznego. Niestety chodzi do nich często wtedy, gdy leczenie kanałowe nie jest prowadzone w dużym powiększeniu.

Jak długo trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?


Leczenie kanałowe w powiększeniu trwa co najmniej godzinę, a jeżeli wybieramy się na ponowne leczenie kanałowe, fachowo nazywane reendo, cały zabieg może zająć nawet do dwóch godzin. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem zwykłe są wyższe niż ceny leczenia w dawnym stylu, jednak ta inwestycja jest jak najbardziej uzasadniona. Decydując się na tak drogą procedurę stomatologiczną, lepiej zainwestować w leczenie wykonywane w nowoczesnych gabinetach. Sprzęt najwyższej jakości, jakim jest mikroskop stomatologiczny świadczy o tym, że klinika stomatologiczna dba o stosowanie najbardziej polecanych metod, które wykorzystywane są na całym świecie.

Korzyści z leczenia kanałowego pod mikroskopem

Pozytywne efekty leczenia kanałowego pod mikroskopem z reguły pozwalają na zachowanie zęba, który po wyleczeniu może jeszcze przez długie lata świetnie służyć pacjentowi. Ząb może być odbudowany poprzez zastosowanie korony porcelanowej, która jest idealną imitacją zęba naturalnego i w żaden sposób nie różni się od niego wyglądem.