Wybielanie zębów – podaruj sobie śnieżnobiały uśmiech

Ogromna część z nas szczególną uwagę przykłada do wyglądu swojego uśmiechu. Piękne, zadbane i białe zęby sprawiają, że czerpiemy pełnymi garściami z życia, dzieląc się szczerym uśmiechem z innymi. Niestety słabe szkliwo, nieodpowiednia pielęgnacja czy uwarunkowania genetyczne powodują, że niejednokrotnie nasze zęby charakteryzuje się szarym bądź brązowym odcieniem o nieestetycznym wyglądzie. Dzisiejsze innowacyjne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej pozwalają cieszyć nam się nieskazitelnie białym uśmiechem

Ogromna część z nas szczególną uwagę przykłada do wyglądu swojego uśmiechu. Piękne, zadbane i białe zęby sprawiają, że czerpiemy pełnymi garściami z życia, dzieląc się szczerym uśmiechem z innymi. Niestety słabe szkliwo, nieodpowiednia pielęgnacja czy uwarunkowania genetyczne powodują, że niejednokrotnie nasze zęby charakteryzuje się szarym bądź brązowym odcieniem o nieestetycznym wyglądzie. Dzisiejsze innowacyjne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej pozwalają cieszyć nam się nieskazitelnie białym uśmiechem i bardzo krótkim czasie. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Wybielanie zębów i jego charakterystyka

Zabieg wybielania zębów stał się niezwykle popularnym i cenionym wśród wszystkich, którzy pragną przywrócić swojemu szkliwu nienaganną biel i bardzo korzystny estetyczny wygląd. Wyróżnić możemy dwie najbardziej popularne techniki wybielenia- metoda gabinetowa oraz metoda nakładkowa. Wybielanie zębów Poznań – Dentysta Biczysko-Murawa metodą gabinetową jest bezbolesne i przynosi natychmiastowe efekty, przez co cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem.

Ogromna część z nas szczególną uwagę przykłada do wyglądu swojego uśmiechu

Przed wyborem metody nasze uzębienie i jego szkliwo poddane jest wnikliwej analizie, oceniając stan zdrowia naszej jamy ustnej, jak również próbie ustalenia przyczyn powstawania przebarwień. Tak przeprowadzony wywiad i ocena zębów pozwala na dobór najbardziej korzystnej metody, która jest dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Wybielanie zębów metodą gabinetową

Metoda gabinetowa wybielania zębów to najszybszy sposób na uzyskanie wyjątkowego uśmiechu. Podczas jednorazowego zabiegu wybielania, nasze zęby stają się bielsze o 7-8 odcieni, które oceniane są w skali VITA. Cały zabieg odbywa przy pomocy stężonego żelu wybielającego. Zawarte w nim składniki aktywne ulegają aktywacji pod wpływem światła:

  • lampy LED,
  • lasera,
  • halogenu.

Wszystko odbywa się pod bacznym okiem lekarza specjalisty, który czuwa nad całym procesem. Na takie wybielanie zębów musimy poświęcić mniej więcej godzinę. Efekty możemy podziwiać bezpośrednio po wykonaniu zabiegu.

Metoda gabinetowa wybielania zębów to najszybszy sposób na uzyskanie wyjątkowego uśmiechu

Wybielenie zębów metodą nakładkową

By móc wybielać swoje zęby przy użyciu metody nakładkowej, w pierwszej kolejności wykonywana jest specjalna szyna, która jest indywidualnie dopasowana do naszych zębów. Stanowi ona nakładkę, w której aplikuję się środek wybielający. Pierwsza aplikacja oraz założenie nakładki odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod czujnym okiem lekarza. Na łuk zębowy nakładana jest szyna z niewielką ilością preparatu wybielającego. By móc cieszyć się maksymalnym bezpieczeństwem oraz komfortem wybielania, dostajemy od lekarza stomatologa konkretne, dokładne wytyczne jak stosować preparat wybielający. Kolejne aplikacje żelu wybielającego wykonuje się samodzielnie w zaciszu domowym. Szyna umieszczana jest na zębach na kilka godzin dziennie, a jeden cykl wybielania trwa około 2-3 tygodni. Po takim czasie widoczne są efekty w postaci bielszych zębów.

Na które wybielenie warto się zdecydować?

Wiele pacjentów zastanawia się nad wyborem właściwej metody wybielania. Warto więc podkreślić, że dwie wyżej opisane metody można ze sobą połączyć. Po wybielaniu metodą gabinetową można kontynuować samodzielnie wybielanie przy użyciu nakładek. Jeśli więc pragniemy rozjaśnić zęby bądź usunąć wszelkie przebarwienia, wybielania zębów pod opieką specjalisty przyniesie nam wymierne korzyści, które pozwolą na szczery uśmiech, który zachwyca swoim nieskazitelnym wyglądem.